/Austrian Championships Results
Austrian Championships Results 2017-11-24T09:21:32+01:00

Results

AIkido Toriwaza Randori Shiai Children
1st Place Wu Chung Hung Sobukan Union Wien
2nd Place Raimund Tim Sobukan Union Wien
3rd Place Mladenovic Mihailo Sobukan Union Wien
AIkido Sogo Randori Shiai Children
1st Place Raimund Tim Sobukan Union Wien
2nd Place Wu Chung Hung Sobukan Union Wien
3rd Place Mladenovic Mihailo Sobukan Union Wien
Jodo Fukurojo Randori Shiai Children
1st Place Wu Chung Hung Sobukan Union Wien
2nd Place Raimund Tim Sobukan Union Wien
3rd Place Janits Tobias Sobukan Union Wien
Iaido Batto Shiai Children
1st Place Wu Chung Hung Sobukan Union Wien
2nd Place Janits Tobias Sobukan Union Wien
3rd Place Raimund Tim Sobukan Union Wien
Aikido Toriwaza Randori Shiai Mudansha
1st Place Kiefmann Raphael Sobukan Union Wien
2nd Place Pinkas Guido Sobukan Union Graz
3rd Place Odribosic Vladimir Takeda Ryu Seibukan
Aikido Toriwaza Randori Shiai Yudansha
1st Place Fischer Ullrich Sobukan Union Wien
2nd Place Elwischger Marc Sobukan Union Wien
3rd Place Eisenhut Clemens Sobukan Union Wien
Aikido Sogo Randori Shiai Mudansha
1st Place Elwischger Marc Sobukan Union Wien
2nd Place Marchart Thomas Sobukan Union Wien
3rd Place Odribosic Vladimir Takeda Ryu Seibukan
Aikido Sogo Randori Shiai Yudansha
1st Place Heichenwälder Daniel Sobukan Union Wien
2nd Place Fischer Ullrich Sobukan Union Wien
3rd Place Subocz Michael Sobukan Union Wien
Iaido Batto Shiai Mudansha
1st Place Sassmann Peter Sobukan Union Wien
2nd Place Kiefmann Raphael Sobukan Union Wien
3rd Place Pinkas Guido Sobukan Union Graz
Iaido Batto Shiai Yudansha
1st Place Heichenwälder Daniel Sobukan Union Wien
2nd Place Moise Maria Sobukan Union Wien
3rd Place Fischer Ullrich Sobukan Union Wien
Jodo Toriwaza Randori Shiai
1st Place Fischer Ullrich Sobukan Union Wien
2nd Place Görlich Hanna Takeda Ryu Seibukan
3rd Place Pinkas Guido Sobukan Union Graz
Jodo Fukurojo Randori Shiai Mudansha
1st Place Pinkas Guido Sobukan Union Graz
2nd Place Elwischger Marc Sobukan Union Wien
3rd Place Kiefmann Raphael Sobukan Union Wien
Jodo Fukurojo Randori Shiai Yudansha
1st Place Heichenwälder Daniel Sobukan Union Wien
2nd Place Fischer Ullrich Sobukan Union Wien
3rd Place Fischmann Patrick Sobukan Union Wien
Jukempo Kumite Randori Shiai Mudansha
1st Place Elwischger Marc Sobukan Union Wien
2nd Place Kiefmann Raphael Sobukan Union Wien
3rd Place Odribosic Vladimir Takeda Ryu Seibukan
Jukempo Kumite Randori Shiai Yudansha
1st Place Subocz Michael Sobukan Union Wien
2nd Place Fischer Ullrich Sobukan Union Wien
3rd Place Heichenwälder Daniel Sobukan Union Wien
Sobukendo Shiai Mudansha
1st Place Görlich Hanna Takeda Ryu Seibukan
2nd Place Pinkas Guido Sobukan Union Graz
3rd Place Sassmann Peter Sobukan Uinon Wien
Sobukendo Shiai Yudansha
1st Place Subocz Michael Sobukan Union Wien
2nd Place Heichenwälder Daniel Sobukan Union Wien
3rd Place Srecko Domic Takeda Ryu Seibukan